Home WiadomościArchiwum Kardynał Dziwisz i Prezydent Majchrowski objęli patronatem obchody jubileuszu 800lecia franciszkanów

Kardynał Dziwisz i Prezydent Majchrowski objęli patronatem obchody jubileuszu 800lecia franciszkanów

Redakcja

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski objęli swoim patronatem obchody jubileuszu 800-lecia zakonu franciszkanów. Centralne obchody rocznicy w Polsce odbędą się w Krakowie w dniach 1-4 października.

Z prośbą o honorowe wsparcie uroczystości do pasterza archidiecezji i włodarza miasta wystąpił w imieniu dziesięciu polskich prowincji franciszkanów przewodniczący Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich o. Jacek Waligóra OFMCap.

W liście przełożony prowincji podzielił się radością ze zbliżającej się rocznicy. Poinformował o idei wspólnego świętowania jubileuszu i jego programie. Wyraził ponadto wdzięczność za wielką życzliwość dla inicjatywy, za ważne wskazówki i rady dla organizatorów udzielone podczas wcześniejszych audiencji.

O. Waligóra prosił dodatkowo Kardynała o przewodniczenie uroczystej mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 4 października 2009 roku o godz. 10.30 i błogosławieństwo na czas przygotowań i świętowania. „Jesteśmy mocno przekonani, że nasz Jubileusz może stać się ważnym momentem duchowym i ewangelizacyjnym w życiu Miasta Krakowa, całej Archidiecezji, a także w życiu naszych wspólnot zakonnych” – napisał.

Ksiądz metropolita wyraził zgodę na objęcie honorowego patronatu. Życzył Komitetowi przygotowującemu obchody jubileuszu „Bożego błogosławieństwa i dobrych natchnień Ducha Świętego”. Jednocześnie wyraził wolę, „aby wierni Archidiecezji Krakowskiej włączyli się w tę inicjatywę wszystkich rodzin franciszkańskich”.

Również prezydent miasta pozytywnie odpowiedział na prośbę zakonników i poinformował, że „z przyjemnością obejmie honorowy patronat nad obchodami”.

„Rad jestem, że będziemy mogli świętować jakże znaczący jubileusz. Jestem przekonany, że planowane obchody wzbogacą życie kulturalne naszego miasta i przyniosą wszystkim uczestnikom niezapomniane przeżycia, organizatorom zaś satysfakcję z realizacji prawdziwie szczególnego i cennego projektu” – napisał do komitetu organizacyjnego.

Prezydent miasta wszystkim zaangażowanym w przygotowania życzył pomyślności. Zaprosił także do odwiedzania serwisu www.krakow.pl, gdzie również będzie można znaleźć informację nt. obchodów rocznicy franciszkanów i patronatu nad nimi.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda