Home WiadomościArchiwum Karmelitański Instytut Duchowości zaprasza do Studium duchowości

Karmelitański Instytut Duchowości zaprasza do Studium duchowości

Redakcja

Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie ogłasza zapisy na dwuletnie Studium duchowości. Stwarza ono dobrą okazję do pogłębienia wiedzy z zakresu duchowości, która nie ogranicza się do teorii, ale pomaga na co dzień w życiu wiarą.

Uczestnictwo w wykładach jest rodzajem formacji do pełniejszego życia chrześcijańskiego dla wierzących różnych stanów życia: świeckich i konsekrowanych.

Program wykładów jest tak pomyślany, by dać słuchaczom solidną inicjację w zagadnienia duchowości chrześcijańskiej. W tym celu obejmuje spojrzenie na duchowość w perspektywie teologicznej, historycznej, biblijnej, patrystycznej, liturgicznej i maryjnej, uzupełniając całość duchowością karmelitańską i wybranymi zagadnieniami szczegółowymi, prezentowanymi w ramach wykładów monograficznych.

Wykłady organizowane są, począwszy od października, we środy i w piątki, w godz. 17.00-20.15 w centrum Krakowa (ul. Rakowicka 18a), w gmachu Karmelitańskiego Instytutu Duchowości. Zapisy, na cały cykl albo na wybrane przedmioty, przyjmowane są przez cały wrzesień do pierwszych dni października, przy furcie Klasztoru Karmelitów Bosych w Krakowie, ul. Rakowicka 18, po wcześniejszym umówieniu się z Dyrektorem Instytutu, o. prof. dr. hab. Jerzym W. Gogolą (tel. 012 294 45 00, [email protected]). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Formalnymi warunkami przyjęcia na pełny cykl wykładów są:

  • Podanie
  • Życiorys
  • Zezwolenie właściwego przełożonego (w przypadku osób zakonnych oraz będących w nowicjacie i postulacie)
  • Kopia świadectwa dojrzałości lub dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • Trzy fotografie
  • Rozmowa kwalifikacyjna (przy składaniu dokumentów).

W celu uczestnictwa w wykładach jako wolny słuchacz należy złożyć:

  • Podanie
  • Życiorys.

Więcej informacji na temat Studium duchowości oraz oferty Karmelitańskiego Instytutu Duchowości znajduje się na stronie internetowej www.kid.edu.pl.

Kuria Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, ul. Zygmunta Glogera 5, 31-222 Kraków, e-mail: [email protected]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda