Kobylanka: Uroczystości odpustowe

W piątek, dnia 9 września 2011 roku, Drogą Krzyżową o godz. 17.30 i Mszą św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic rozpoczął się odpust wrześniowy z racji Podwyższenia Krzyża Świętego. W parafii duszpasterzują już od wielu lat Misjonarze Saletyni.

W sobotę Msza św. o godz. 11.00 odprawiana w intencji chorych i starszych. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi świętej, a podczas Mszy św. udzielenie Sakramentu Chorych. O godz. 17.30 – Nowenna do Pana Jezusa Kobylańskiego, a Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców z całej parafii. Będzie to zarazem uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego.

W niedzielę centralna uroczystość odpustowa z racji Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. z kazaniem o godz. 6.30. i 8.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył wikariusz biskupi ks. infułat Wiesław Szurek Rzeszowa. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych parafian i pielgrzymów, a o godz. 15.30 przy ołtarzu polowym Koncert zespołów dziecięcych i młodzieżowych – Młodzi powodzianom. O godz. 17.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Saletyńskiej i Msza św. o godz. 18.00, kończąca odpust.

W czasie trwania uroczystości wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny. Ważne jest przystąpienie w tym dniach do spowiedzi i Komunii św. Udział w uroczystościach odpustowych i modlitwa będzie ekspiacją za ostatnie przypadki znieważania znaku Chrystusowego Krzyża w naszej Ojczyźnie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kobylanka.saletyni.pl.

ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl.