Home WiadomościArchiwum Konferencja prasowa: Światowe Dni Młodzieży – festiwalem rockowym?

Konferencja prasowa: Światowe Dni Młodzieży – festiwalem rockowym?

Redakcja

Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski zapraszają na konferencję: 'Światowe Dni Młodzieży – festiwalem rockowym? – Krzyż ŚDM w Polsce'.

„W popularnych obecnie analizach istnieje tendencja do uważania tych dni za pewną odmianę współczesnej kultury młodzieżowej, za coś w rodzaju festiwalu rockowego w sensie kościelnym, którego gwiazdą jest Papież” – mówił o Światowych Dniach Młodzieży Benedykt XVI w przemówieniu do Kurii Rzymskiej 22 grudnia 2008 roku.

„Światowe Dni Młodzieży nie ograniczają się do tego jednego tygodnia, w którym stają się widzialne dla świata. Prowadzi do nich długa droga zewnętrzna i wewnętrzna” – zaznaczał Ojciec Święty. Widocznym znakiem tej drogi jest pielgrzymujący po świecie Krzyż Światowych Dni Młodzieży. 25 kwietnia wraz z ikoną Matki Bożej dotrze do Polski i będzie przyjmowany w kolejnych diecezjach.

Spotkanie nt. pielgrzymki Krzyża ŚDM odbędzie się 20 kwietnia, o godz. 12.30 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski przy Skwerze Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6 w Warszawie.

O głębszym wymiarze Światowych Dni Młodzieży, będą mówić:

– bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży
– ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM
– uczestnicy Światowych Dni Młodzieży.

Serdecznie zapraszamy!

(jl/ BP KEP © Biuro Prasowe KEP 2009)

Za: Biuro Prasowe KEP.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda