Home WiadomościArchiwum Konkurs wiedzy o cystersach rozstrzygnięty

Konkurs wiedzy o cystersach rozstrzygnięty

Redakcja

27 października br. odbył się już drugi Konkurs Wiedzy o Cystersach organizowany przez XVI LO im. K. K. Baczyńskiego w Krakowie oraz Opactwo Cystersów w Krakowie.

Tematykę konkurencji wyznaczyło, przypadające w tym roku, 800-lecie sakry biskupiej bł. Wincentego Kadłubka. Na eliminacje przybyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Dzielnicy XVIII – Nowa Huta, z Jędrzejowa oraz Starachowic. W sumie, w części pisemnej startowało aż 72 zawodników.

Kolejny etap zmagań miał miejsce w prastarych murach opactwa, które dzięki uprzejmości braci i ojców cystersów udało się nam w całości zwiedzić. Do drugiej części rywalizacji zostało zaklasyfikowanych przez jury 10 osób, które w teście zdobyły największą ilość punktów.

Na finałowe pytania ekspertów zdecydowanie najlepiej odpowiadali uczniowie szkół starachowickich: Izabela Miernikiewicz i Angelina Rusin z I LO, które przygotowywał ks. Wojciech Dobczyński oraz Anita Łodej przygotowana do konkursu przez p. Agnieszkę Samsonowską z Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1.

Zwycięzcom gratulujemy, a chętnych do poszerzania swojej wiedzy o Zakonie Cystersów zapraszamy do współzawodnictwa za rok.

o. Wincenty Zakrzewski OCist

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda