Home WiadomościArchiwum Brazylia: Bal Wszystkich Świętych

Brazylia: Bal Wszystkich Świętych

Redakcja

Bal Wszystkich Świętych odbył się 1 listopada w parafii św. Sebastiana w Itaipu koło Niterói w stanie Rio de Janeiro. Jest to inicjatywa wikariusza biskupiego ks. Kazimierza Paca, polskiego pallotyna, który od prawie 20 lat pracuje w Brazylii.

– Ideą Balu jest wskazanie młodzieży chrześcijańskiego sposobu życia – tłumaczy ks. Pac. W okresie, kiedy coraz mocniej w rożnych częściach świata obchodzony jest Halloween z hucznymi balami osób poprzebieranych za diabły, czarownice, kościotrupy, na parafialnym Balu Wszystkich Świętych młodzież przebrała się za postacie świętych i błogosławionych.

– To nie jest tylko zwykłe przebranie się za świętego. Najpierw młody człowiek wybrał postać, za którą chce się przebrać, następnie poznał jej życie, atrybuty z jakimi przedstawiana jest na obrazach i wykorzystał to do przebrania, które sam stworzył. Z pewnością z tego przygotowania „coś” pozostanie w głowie tego człowieka i zaowocuje w przyszłym życiu -wyjaśnia ks. Pac.

Bal Wszystkich Świętych to nie tylko zabawa przy chrześcijańskiej muzyce, ale i pomoc dla najbiedniejszych mieszkańców parafii. Wejściówką na Bal był kilogram nie psującej się żywności, która w najbliższym tygodniu zostanie rozprowadzona miedzy 500 rodzin otrzymujących stałą pomoc od parafii.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda