Home WiadomościArchiwum Zamordowani jezuici spoczną poza granicami Rosji

Zamordowani jezuici spoczną poza granicami Rosji

Redakcja

W Moskwie zapadła decyzja w sprawie pochówku dwóch zamordowanych w ubiegłym tygodniu jezuitów. O. Victor Betancourt, obywatel Ekwadoru, pochowany zostanie w swojej ojczyźnie. O. Otto Messmer posiadający obywatelstwo rosyjskie, urodzony w Karagandzie, z pochodzenia Niemiec, pochowany będzie w Niemczech.

W najbliższym tygodniu w Moskwie i innych miastach rosyjskich odprawione zostaną Msze św. w intencji zamordowanych jezuitów. Wieczorem 3 listopada abp Paolo Pezzi odprawi Mszę św. w moskiewskim kościele św. Ludwika, w którym obaj jezuici okazywali bezinteresowną pomoc w pracy duszpasterskiej miejscowemu proboszczowi.

W południe 5 listopada trumny z doczesnymi szczątkami ojców Victora i Otto wystawione zostaną w katedrze Niepokalanego Poczęcia. Tam też abp Pezzi przewodniczyć będzie Mszy św. za zamordowanych jezuitów. Po Mszy duchowieństwo i wierni z moskiewskich parafii pożegnają poprzez modlitwę swoich duszpasterzy.

Rosyjscy katolicy do modlitw o wieczny odpoczynek dla zamordowanych dołączają modlitwy za sprawców zbrodni o ich nawrócenie.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda