Home WiadomościArchiwum News Corporation wycofuje się z TV Puls

News Corporation wycofuje się z TV Puls

Redakcja

News Corporation ogłosiła 3 listopada, że wycofuje się z TV Puls. Światowy koncern medialny założony przez Ruperta Murdocha zawarł porozumienie w tej sprawie z pozostałymi udziałowcami stacji.

Udziałowcami TV Puls, poza News Corporation, są: Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie) i pan Dariusz Dąbski.

Jednym z punktów zawartego 3 listopada br. porozumienia jest wycofanie się News Corporation z Telewizji Puls i sprzedaż przez News Corporation wszystkich posiadanych udziałów pozostałym wspólnikom z dniem 3 listopada 2008 r.

Jak poinformował koncern, kilka tygodni temu, w związku z sytuacją w stacji, News Corporation rozpoczęła konstruktywne rozmowy ze swoimi partnerami na temat wypracowania optymalnej strategii rozwoju dla TV Puls. Wspólnicy TV Puls przeanalizowali i ocenili możliwe scenariusze. Wypracowane rozwiązanie zostało uznane w obecnych warunkach za najkorzystniejsze dla wszystkich zaangażowanych stron.

News Corporation jest światowym koncernem medialnym, działającym w ośmiu segmentach rynku: przemyśle filmowym, telewizji, sieci telewizji kablowej, telewizji satelitarnej, magazynów drukowanych, gazet codziennych i serwisów informacyjnych, wydawnictw książkowych, a także w innych. Działalność News Corporation jest prowadzona głównie w Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Azji i rejonie Pacyfiku. Na dzień 30 czerwca 2008 News Corporation posiadała aktywa o wartości ok. 62 mld USD i przychody roczne w wysokości ok. 33 mld USD.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda