Konwent Zgromadzenia Księży Marianów Polskiej Prowincji Opatrzności Bożej

lichen4.jpg Sprawy dotyczące formacji zakonnej, a także bieżące informacje, to tematy rozpoczętego w poniedziałek 12 kwietnia Konwentu Prowincjalnego Zgromadzenia Księży Marianów w Domu Pielgrzyma Arka w Licheniu. Biorą w nim udział władze prowincji Zgromadzenia z ks. Prowicjałem Pawłem Naumowiczem MIC na czele.

Do Lichenia przyjechali przełożeni domów zakonnych Polskiej Prowincji, przedstawiciele Duszpasterstwa Powołań, zaproszeni goście, a także księża odpowiedzialni za poszczególne etapy formacji w ramach struktury Zakonu. 

Konwent odbywa się dwa razy w roku i jest ciałem doradczym dla Zarządu Prowincji. Przyjeżdżamy do Lichenia w listopadzie i kwietniu. W tym roku ,nasze obrady poświęcone formacji zakonnej , odbywają się w cieniu żałoby narodowej i choć w trakcie spotkania realizujemy wcześniej przygotowany harmonogram prac, to każdy z nas łączy się w modlitwie z rodzinami zmarłych. Ta tragedia dotyka każdego. Na znak wspólnoty wszyscy uczestnicy wzięli udział w Nieszporach za zmarłych jakie odprawione będą w bazylice licheńskiej o godzinie 18:00 – mówi Wikariusz Prowincji ks. Eugeniusz Zarzeczny MIC.   

Widocznym śladem w Sanktuarium licheńskim, trwającej w kraju żałoby narodowej są opuszczone flagi. Na masztach zawisło 18 proporców  narodowych takich państw jak m.in. Argentyna, Kamerun, Brazylia czy Stany Zjednoczone Ameryki. To właśnie w tych państwach Księża Marianie mają swoje placówki.

Za: www.lichen.pl.