Home WiadomościArchiwum Kraków: Przy wspólnym wielkanocnym stole

Kraków: Przy wspólnym wielkanocnym stole

Redakcja
Tradycyjnie, przełożeni prowincji i klasztorów franciszkanów z Krakowa spotkali się przy wspólnym stole wielkanocnym. Tym razem przy pl. Wszystkich Świętych 5.

Prowincjał franciszkanów o. Jarosław Zachariasz OFMConv wyraził radość, że ta piękna tradycja pielęgnowana przez franciszkańskie wspólnoty w Krakowie pozwala spotykać się braciom w najważniejsze dla nich święta.

Życzył, aby Chrystus zawsze był obecny w życiu braci, aby Jezus, który przychodzi do Wieczernika, który przekracza wszystkie bariery był ich siłą i nadzieją. Życzył też zdrowia i franciszkańskiej radości. Prosił równocześnie, aby te życzenia zanieśli do swoich wspólnot.

Spotkanie opłatkowe w grudniu odbędzie się w Prowincjałacie franciszkanów, przy ul. Żółkiewskiego 14.

W Krakowie są siedziby czterech prowincji franciszkańskich: Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, Zakonu Braci Mniejszych i Zakonu Braci Mniejszych, znanych jako bernardynów. W sumie osiem klasztorów. Trzy z nich prowadzą parafie.

jms

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda