Home WiadomościArchiwum Zaproszenie: O św. Franciszku w Nowej Hucie

Zaproszenie: O św. Franciszku w Nowej Hucie

Redakcja

"Wiał wiatr. Opowieść o św. Franciszku" tym razem w Nowej Hucie. Z programem wystąpi Lidia Jazgar z zespołem "Galicja", Przemysław Branny, Jerzy Trela i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, 17 kwietnia 2009 r.

Koncert odbędzie się 17 kwietnia 2009, godz. 19.30, kościół pw. św. Józefa, Kraków, os. Kalinowe 5 – w roku jubileuszowym dla franciszkanów, w ramach znanego cyklu: "Nowa Huta. Dlaczego nie?!", w roku jubileuszowym także dla Nowej Huty, jako główne wydarzenie tegorocznych "Pól Nadziei", dorocznej akcji pomocy Hospicjum św. Łazarza.

Prapremiera płyty o tym samym tytule odbyła się z 15 na 16 sierpnia 2008 roku, w krakowskiej bazylice franciszkanów.

"Wiał wiatr" to poetycka opowieść o św. Franciszku z Asyżu, o jego spotkaniach z Bogiem i człowiekiem, o rzeczach najważniejszych: o miłości, poszukiwaniu szczęścia i jego odnalezieniu.

Autorem tekstów jest franciszkanin o. Andrzej Zając OFMConv. Muzykę skomponował Ryszard Brączek, aranżacja – Michał Woźniak. Projekt wpisuje się w obchody 800-lecia istnienia zakonu franciszkanów, które odbędą się w tym roku.

Lidia Jazgar jest konferansjerem, menadżerem muzycznym, autorką niekonwencjonalnych projektów artystycznych, autorką tekstów i muzyki, jest współzałożycielką zespołu "Galicja".  Za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymała w 2007 roku Medal im. św. Brata Alberta.

W 1992 roku podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki zespół "Galicja" zdobył Nagrodę Specjalną (jedyna w historii tego festiwalu) Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu można ich usłyszeć w Piwnicy bądź podczas kolejnych Galicyjskich Wieczorów z Piosenką, których Lidia Jazgar jest pomysłodawczynią i gospodynią.

red.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda