Home WiadomościArchiwum Wielkanocne śniadanie dla ubogich

Wielkanocne śniadanie dla ubogich

Redakcja
Już po raz szesnasty młodzież z dominikańskiego duszpasterstwa Przystań w Krakowie zorganizowała wielkanocne śniadanie dla ubogich. – Tradycji tego spotkania można szukać w Ewangelii – wyjaśnia dominikanin o. Norbert Kuczko.

Jedną z pierwszych rzeczy, którą zrobił zmartwychwstały Jezus było śniadanie zjedzone wspólnie z uczniami.

Przygotowania do śniadania trwały od ponad miesiąca. Inicjatywę młodzieży z Przystani tradycyjnie już wsparli krakowscy restauratorzy, przedsiębiorcy i wiele nieznanych życzliwych osób.

– Tradycji tego spotkania można szukać w Ewangelii – wyjaśnia duszpasterz Przystani o. Norbert Kuczko OP – Jedną z pierwszych rzeczy, którą zrobił zmartwychwstały Jezus było śniadanie zjedzone wspólnie z uczniami.

Kilkanaście lat temu, jeden z duszpasterzy Przystani, dominikańskiego duszpasterstwa młodzieży w Krakowie, wpadł na pomysł zorganizowania śniadania dla tych, którzy być może nie są w stanie godnie przeżyć tych świąt. Tak zaczęła się tradycja śniadań organizowanych w wielkanocny poniedziałek.

– Jestem mile zaskoczony, że wobec kryzysu, o którym tyle słyszymy, jest bardzo wielu ludzi, którzy są chętni pomagać – podkreślił o. Kuczko.

pc; Źródło: krak.tv

Więcej: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda