Home WiadomościArchiwum Kraków: Saletyński Posłaniec o modlitwie

Kraków: Saletyński Posłaniec o modlitwie

Redakcja
Modlitwa to tytuł najnowszego numeru dwumiesięcznika La Salette. Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej. To pismo o pojednaniu wydawane przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów.

 
Modlitwa nie jest celem samym w sobie, ale służy do osiągnięcia Świętego Ducha Bożego – jak mawiał św. Serafin z Sarowa. Na modlitwie jesteśmy zdobywani przez Boga. On nas niejako rodzi, przemienia, uzdalnia to rzeczy niemożliwych. Jedną z nich jest miłość nieprzyjaciół. Sekret dobrej modlitwy tkwi w doświadczeniu tej przemiany, o której mówił abba, to znaczy – wróg staje się jak przyjaciel. Kiedy jest w nas taka postawa, wtedy jesteśmy podobni do Boga, bo On kocha i dobrych, i złych – napisał we Wstępie do nowego tegorocznego Posłańca ks. Bohdan Dutko MS, redaktor naczelny.

W obecnym numerze Posłańca znajdziemy wywiad z ks. Henrykiem Kumanem MS (Modlitwa człowieka wolnego). Z ks. Francisco Lerdo de Tejada, pracującym w diecezji Getafe (Madryt), członkiem wspólnoty Dzieci Miłości Miłosiernej rozmawiają Agnieszka Bieniasz i Dariusz Rubacha (Nowa Era Chrześcijaństwa), o najstarszym kapłanie katolickim na Litwie – ks. prałacie Józefie Obrębskim pisze Grzegorz Górny, dziennikarz i publicysta (Trzynasta zmiana). W numerze przeczytamy też wywiad z przełożonym generalnym Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów – ks. Dennisem Loomisem MS (Ani policjant, ani strażak, ale ksiądz!). O tym jak modlą się niechrześcijanie pisze prof. Eugeniusz Sakowicz (Gdzie jest modlitwa, tam jest religia).

W pierwszym tegorocznym Posłańcu MBS możemy przeczytać także ciekawe komentarze, felietony i refleksje, m.in.: ks. dr. Józefa Mitusia MS (Psalmy moją modlitwą), s. Leonii Przybyło CSSMA (Lectio Divina) czy Zaufaj Mocy Jezusa – tarot, pierścień atlantów, reiki czy metody kontroli umysłu a moc modlitwy w felietonie Roberta Tekieli, a także reportaże Bóg za kratami autorstwa Jadwigi Choroszy czy Modlitwa na Camino, wyjątki z dziennika ks. Krzysztofa Żygadło MS, pielgrzyma do Santiago de Compostela w 2010 roku.

W numerze Posłańca znajdziemy także ciekawe artykuły, komentarze biblijne na każdą niedzielę, felietony i refleksje (Modlitwa otwierająca niebo; Modlitwa to męska rzecz; Spotkania z Jezusem w Ewangelii św. Jana).

W dziale Saletyńskim możemy przeczytać o Dniach Filmu w Sanktuarium w La Salette pt. Kino a pojednanie, z udziałem gościa honorowego – Krzysztofa Zanussiego, a także relację z dziennika podróży po wspólnotach saletyńskich na Białorusi (Po wizytacji kanonicznej na Białorusi) oraz wiele innych ciekawych informacji.

Do bieżącego egzemplarza Posłańca dołączona została bezpłatna płyta CD zatytułowana Zniewolenia duchowe z konferencjami ks. Bogusława Jaworowskiego MSF i o. Josepha Marii Verlinde. Zachęcamy do lektury i prenumeraty.

Szczegóły na stronie internetowej: www.poslaniec.com

Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda