Home WiadomościArchiwum Krosno: Jarmark franciszkański świętem parafii

Krosno: Jarmark franciszkański świętem parafii

Redakcja

Możliwość bezpośredniego spotkania, rozmów i wspólnej zabawy oraz przeżycia wielu atrakcji mieli uczestnicy 2 Jarmarku Franciszkańskiego, który 8 czerwca br. odbył się w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie.

„Hasło jarmarku brzmiało: ‘W hołdzie Matce Bożej Murkowej – Obrończyni Wiary’. Było to radosne święto naszej parafii, towarzyszyła mu wspaniała atmosfera. Wiele osób miało możliwość osobistego poznania się, rozmowy i wspólnej zabawy. Impreza rozpoczęła się mszą św. o godzinie 15.00, a zakończyła się Apelem Jasnogórskim” – mówi jeden z organizatorów o. Tadeusz Pobiedziński OFMConv z klasztoru franciszkanów w Krośnie.

Do głównych atrakcji jarmarku należał występ zespołu „Groovinscy”, inscenizacja teatralna w wykonaniu dzieci niepełnosprawnych pt. „Stworzenie świata”, wieczorne zwiedzanie kaplicy i krypty Oświęcimów oraz loteria fantowa z prawie ośmiuset losami. Loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ głównymi nagrodami był wart kilka tysięcy złotych zestaw rodzinny w postaci stołu i krzeseł oraz młodzieżowy rower.

Inne atrakcje to zabawy dla dzieci, pokaz wozu bojowego straży pożarnej, samochodów i motocykli wyścigowych, prezentacja modeli latających, bezpłatny pomiar ciśnienia krwi, kramy z różnościami i ziołami – przygotowane przez grupy parafialne i Stowarzyszenie św. Ekspedyta. Jak podkreślają organizatorzy, dużym zainteresowaniem cieszyły się kramy z domowymi wypiekami i wyrobami oraz kiełbaski i kurczaki z grilla. Domowe jadło zostało przygotowane przez parafian, za co należą się im wielkie brawa i dowody uznania. Prawdziwym hitem okazał się smakowity precel franciszkański.

W sumie z loterii fantowej oraz stoisk zebrano ponad 4 tys. złotych. Po odliczeniu kosztów przygotowania, pozostała kwota 2 tys. 700 złotych, sumę tę przeznaczono na przygotowania do planowanej na 2010 rok koronacji obrazu Matki Bożej Murkowej – Obrończyni Wiary, który od kilkuset lat znajduje się w kościele krośnieńskich franciszkanów.

Galerię zdjęć z jarmarku można oglądać na stronie www.krosno.franciszkanie.pl, a na stronie www.krosno24.pl zamieszczono krótkie filmy z imprezy.

www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda