Home WiadomościArchiwum Ksiązki: Życie konsekrowane w nauczaniu Kościoła

Ksiązki: Życie konsekrowane w nauczaniu Kościoła

Redakcja

Nakładem wydawnictwa „Apostolicum” ukazała się książka ks. dr. hab. Czesława Parzyszka SAC pt. „Życie konsekrowane w posoborowym nauczaniu Kościoła”.Zawiera ona obszerny materiał poświęcony historycznemu kształtowaniu się refleksji teologicznej nt. życia konsekrowanego oraz – w części drugiej – przedstawia zasadnicze aspekty życia konsekrowanego, jego naturę, wymiar eklezjalny i wyzwania na obecne czasy.

Oto fragment recenzji tej książki autorstwa ks. prof. dr hab. Stanisława Urbańskiego: "Obszerne dzieło ks. Czesława Parzyszka można uważać za najlepsze i najwszechstronniejsze opracowanie teologii życia konsekrowanego w świetle nauczania Kościoła od Soboru Watykańskiego II. Rozprawę cechuje zarówno obiektywizm ujęcia tematu, jak i klarowność analizy merytorycznej. Może zatem pełnić funkcję zarówno podręcznika akademickiego dla kapłanów, sióstr zakonnych, kierowników duchowych itp., jak i gruntownego wprowadzenia w życie konsekrowane dla osób pragnących poświęcić się całkowicie Bogu.

Jest to więc znakomite „narzędzie” służące zdobyciu wiedzy teologicznej o życiu konsekrowanym, którą większość chrześcijan powinna posiadać. Brakowało bowiem dotąd solidnej syntezy teologii życia konsekrowanego. Dlatego niniejsza praca stanowi bezcenny wkład w tę dziedzinę, opartą na posoborowym doświadczeniu i na fundamencie dorobku z górą trzydziestu lat posoborowej teologii".

Sprzedażą i dystrybucją zajmuje się Wydawnictwo „Apostolicum”, ul. Wilcza 8 05-091 Ząbki. [tel. (22) 771 52 00, fax: (22) 771 52 07, email: [email protected] ; www.apostolicum.pl

ks. Piotr Jan Karp SAC

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda