Home WiadomościArchiwum KWPZM w Polsce: Do wszystkich Zakonników o liturgii

KWPZM w Polsce: Do wszystkich Zakonników o liturgii

Redakcja
Poniżej publikujemy list wyższych przełożonych zakonnych o liturgii. Jest on pokłosiem spotkania przełożonych w Krakowie w październiku 2010 roku. Na swoim ostatnim spotkaniu w dniu 12 stycznia Konsulta wyższych przełożonych przyjęła ostateczne brzmienie tego listu.

 
Drodzy Współbracia,

Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce po rozważeniu na swym zebraniu plenarnym w dniach 13-14.10.2010 spraw związanych z liturgią w naszych Wspólnotach zwraca się z gorącym apelem do wszystkich zakonników w Polsce o szczególną w dzisiejszych czasach troskę o liturgię. Jest to podstawowa i wspólna nam wszystkim forma świadectwa, a zarazem niezastąpiony czynnik integrowania życia duchowego tak naszych domów, jak i nas samych.

Celebracja Jezusa Chrystusa w liturgii – zarówno ta, którą sprawujemy w naszych Wspólnotach, jak i ta związana z duszpasterstwem – może być naszą odpowiedzią na coraz bardziej otaczającą nas bylejakość, powierzchowność i pośpiech. Nie pozwólmy, by wkradły się one do naszej liturgii poprzez naszą niedbałość, wygodnictwo i pragmatyzm!

W codziennej liturgii najpełniej wyraża i aktualizuje się sens naszego życia chrześcijańskiego i konsekrowanego. Nieustanne pogłębianie naszej świadomości znaków i gestów liturgicznych, a także stała korekta jej aspektów praktycznych są nieocenioną i sprawdzoną szkołą pobożności i formacji

W imieniu wszystkich Przełożonych Wyższych obecnych na 125 Zebraniu Plenarnym KWPZM w Krakowie

Ks. Tomasz Sielicki TChr Przewodniczący KWPZM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda