Home WiadomościArchiwum Łagiewniki w łączności z Watykanem

Łagiewniki w łączności z Watykanem

Redakcja
Polacy beatyfikację świętowali nie tylko w Rzymie. Jednym z miejsc łączności z Wiecznymi Miastem było sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

 
Świętowanie Niedzieli Miłosierdzia w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w tym roku połączone było z przeżywaniem beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Przy kilku telebimach w uroczystości beatyfikacyjnej transmitowanej z Rzymu duchowo uczestniczyło ponad 120 tys. wiernych. Koncelebrze ponad 130 kapłanów przewodniczył rektor sanktuarium bp Jan Zając. Do Łagiewnik przybyli pielgrzymi z kilkudziesięciu krajów świata, ze wszystkich kontynentów, by w tym miejscu najpierw wziąć udział w nocnym czuwaniu i telemostowej modlitwie różańcowej w łączności z Rzymem i czterema sanktuariami świata oraz w samych uroczystościach Niedzieli Miłosierdzia.

W modlitwie w Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Miłosierdzia Bożego pielgrzymi oraz wszyscy, którzy łączyli się w tej modlitwie przez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe, słowami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II wielbili Boga za Jego miłosierną miłość, dziękowali za dar beatyfikacji Papieża Miłosierdzia i błagali o miłosierdzie dla siebie oraz całego świata.

s. E. Siepak, Kraków

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda