Home WiadomościArchiwum Licheń: Bieg pamięci Jana Pawła II

Licheń: Bieg pamięci Jana Pawła II

Redakcja
Czterech biegaczy wystartowało dziś rano z licheńskiego Sanktuarium w ramach III już Biegu Papieskiego. Uczestnicy mają do pokonania 360 kilometrów.

Jutro o 21:37 zameldują się w Sulęcinie ( Wlkp.), gdzie planowana jest meta. Bieg upamiętnia czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Choć maraton ma już trzyletnią tradycję, start z Lichenia miał miejsce po raz pierwszy. Jak mówi Krzysztof Bukiel z Kostrzyna, jeden z biegaczy :

"Ten sport jest świetną zaprawą dla zdrowia, a Bieg Papieski jest wyjątkowy, w jego trakcie jest czas na rozmyślanie o naukach papieża i o tym co w nas, z nich na co dzień zostaje. Startujemy z Lichenia bo to miejsce które papież odwiedził a także jedno z najważniejszych Sanktuariów w Europie."

Uczestnicy maratonu przywitani zostali wczesnym rankiem przez Przełożonego Domu Zakonnego w Licheniu ks. Wojciecha Sokołowskiego. Wszyscy wspólnie odmówili modlitwę pod pomnikiem papieża. W drogę ruszyli z błogosławieństwem przełożonego licheńskiej wspólnoty Marianów.

Na trasę z placu przed bazyliką w Licheniu wyruszyli Feliks Bachowski, Jerzy Tesz, Krzysztof Bukiel i Witold Gruszecki. Każdy z nich jednorazowo biec będzie 10 kilometrów by potem zmieniać się na trasie. Jak mówią zgodnie, najbardziej boją się nocy, gdy organizm domaga się snu i gdy sił jest najmniej, wtedy zmiany będą następowały co 5 kilometrów. Dzięki temu każdy z nich będzie miał czas na regeneracje i odpoczynek. Na trasie nad bezpieczeństwem maratończyków czuwa lekarz, towarzyszy im też rodzina i znajomi.

Trasa Biegu Pamięci Jana Pawła II wiedzie od Lichenia poprzez Gniezno, Poznań, Rokitno, Gorzów Wielkopolski do Sulęcina i zaplanowana jest na 36 godzin. Patronat nad biegiem objęli Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch , proboszcz tamtejszej parafii ks. Piotr Mazurek i dyrekcja Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Sulęcinie

Więcej na stronie Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda