Licheń: nowy rzecznik prasowy Sanktuarium Maryjnego

Licheńskie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny ma nowego rzecznika prasowego. Od 1 marca tego roku jest nim ks. Krzysztof Jędrzejewski MIC. Nowe obowiązki przejął po księdzu Zbigniewie Krochmalu MIC.

Na przełomie dekady to już trzecia osoba, która pełnić będzie obowiązki rzecznika prasowego Sanktuarium. Oficjalnie, po raz pierwszy o tej funkcji w Sanktuarium można było usłyszeć w trakcie przygotowań do papieskiej wizyty w roku 1999. Obowiązki te pełnił wtedy ks. Janusz Kumala MIC. Obecność Jana Pawła II w Licheniu zaowocowała wzrostem ruchu pielgrzymkowego do tego świętego miejsca. Na mapie licheńskich wydarzeń, zwłaszcza w sezonie, pojawiły się nowe grupy pielgrzymkowe oraz dzieła ekumeniczne, które zostały zauważone przez lokalne jak i ogólnopolskie media.

Do Licheńskiej Pani pielgrzymowało też coraz więcej grup branżowych z całej Polski i zagranicy. Przyczyniło się to, do powołania w Sanktuarium Biura Prasowego odpowiedzialnego za kontakty z mediami. Jego twórcą i jednocześnie od 2000 roku rzecznikiem prasowym Sanktuarium był ks. Zbigniew Krochmal MIC.

Ks. Krzysztof Jędrzejewski MIC funkcje rzecznika prasowego Sanktuarium objął na mocy decyzji przełożonego Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu ks. Wojciecha Sokołowskiego MIC.

Nowy rzecznik ma 43 lata, święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 1994 roku. Przyjechał do Lichenia z Góry Kalwarii, gdzie był proboszczem, przełożonym i ekonomem tamtejszej Wspólnoty. Pochodzi z małej miejscowości Wiskitno pod Łodzią. Bliskość tego miasta zaważyła na jego sympatiach klubowych, kibicuje Widzewowi Łódź, ale jak sam mówi – utożsamia się z każdym klubem piłkarskim. W piłkę nożną gra od najmłodszych lat, a w Licheniu już trenuje z drużyną Strażaka Licheń.

Ks. Krzysztof Jędrzejewski MIC oprócz obowiązków rzecznika prasowego pełni także funkcje ekonoma Domu Zakonnego w Licheniu a także dyrektora Zakładu Gospodarczego „Dom Pielgrzyma”.

za: www.lichen.pl