Home WiadomościArchiwum Licheń: Pomocnicy Mariańscy z różnych stron świata w sanktuarium

Licheń: Pomocnicy Mariańscy z różnych stron świata w sanktuarium

Redakcja
Międzynarodowa konferencja Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dniach 17 – 19 maja 2011 r.
Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich powstało w 1925 r. w Stanach Zjednoczonych. Założył je odnowiciel Zgromadzenia Księży Marianów, bł. o. Jerzy Matulewicz. W Polsce rozpoczęło ono swoją działalność z inicjatywy ks. Jana M. Rokosza MIC w październiku 1994 roku.

Dziś polski oddział Stowarzyszenia zrzesza około 15 tysięcy osób – zarówno świeckich, jak i duchownych. Gałęzie Stowarzyszenia funkcjonują także w Wielkiej Brytanii, Portugalii, na Ukrainie, Litwie i Łotwie, w Brazylii i w Ameryce Północnej.
 
Językiem Kościoła, Stowarzyszenie można nazwać wspólnotą dóbr duchowych. Jego członkowie to osoby chcące rozwijać się duchowo poprzez naśladowanie Najświętszą Maryi Panny. Członkowie Stowarzyszenia  ofiarowują Bogu swoją modlitwę, pokutę, uczynki miłosierdzia za zmarłych cierpiących w czyśćcu, a także w intencji powołań do kapłaństwa. Osoby te, głosząc światu Boże Miłosierdzie, wspierają modlitwą, pracą a także ofiarą materialną działalność misyjną i apostolską Księży Marianów. Członkowie Stowarzyszenia formują własne życie w duchu charyzmatu mariańskiego.
 
W Statucie Stowarzyszenia czytamy, że członkami Stowarzyszenia mogą zostać wszyscy wierni, zarówno duchowni, osoby zakonne jak i świeccy, którzy pragną w duchu mariańskim pełniej korzystać z pomocy w dążeniu do świętości. Główną patronką Stowarzyszenia jest Maryja.
 
W dorocznych spotkaniach Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich biorą udział Księża i Bracia Marianie  oraz osoby świeckie.  Uczestnicy konferencji  dzielą się informacjami o pracy w poszczególnych krajach i dyskutują o ważnych problemach np.  jak w posługę Zgromadzenia włączać osoby świeckie. Podczas każdej konferencji jest także czas na wspólną modlitwę, wymianę doświadczeń  i także wysłuchanie prelekcji.
 
Za: www.marianie.pl.
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda