Home WiadomościArchiwum Lourdes: franciszkanie na rekolekcjach

Lourdes: franciszkanie na rekolekcjach

Redakcja

Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes (Francja) było miejscem rekolekcji, w których uczestniczył generał zakonu franciszkanów o. Marco Tasca OFMConv wraz z zarządem.

Na cztery dni rekolekcji, od 20 do 24 lutego br., generał i zarząd zakonu (Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych) przybyli z Rzymu. W Lourdes spędzili czas na modlitwie i rozważaniu słowa Bożego. Podczas mszy św. sprawowanej przy grocie Groty Massabielskiej, gdzie w 1858 r. Najświętsza Maryja Panna objawiła się Bernadecie Soubirou jako Niepokalanie Poczęta, franciszkanie ofiarowali zakon swojej Patronce, w roku 800-lecia powstania reguły i charyzmatu franciszkańskiego.

Pobyt we Francji był okazją do spotkania się z zarządem kustodii francuskiej. Omawiano m.in. propozycję założenia nowego klasztoru we Francji oraz otwarcia domu zakonnego w Lourdes. Franciszkanie spotkali się również z biskupem Tabes i Lourdes Jacguesem Perrierem.

Zakonnicy przebywali we franciszkańskim ośrodku "Misja Niepokalanej Ojca Kolbego", istniejącym w Lourdes od 1978 roku. Dom jest siedzibą francuskiej wersji "Rycerza Niepokalanej", w okresie letnim służy do przyjmowania pielgrzymów.

za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda