Home WiadomościArchiwum Niepokalanów: wpłynęły zgłoszenia na festiwal

Niepokalanów: wpłynęły zgłoszenia na festiwal

Redakcja

Zakończono przyjmowanie zgłoszeń na tegoroczny XXIV Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Nadesłano 156 filmów, 47 programów radiowych i 20 programów multimedialnych z 20 krajów świata.

Festiwal odbędzie się w dniach 15-17 maja br. Prace napłynęły z Australii, Białorusi, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Hong Kongu, Indii, Indonezji, Irlandii, Kanady, Libanu, Republiki Czeskiej, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch, USA i Polski.

Są wśród nich produkcje profesjonalne, zgłaszane przez telewizje publiczne i prywatne, oraz amatorskie – autorstwa grup ewangelizacyjnych, stowarzyszeń, wydawnictw katolickich i pasjonatów sztuki filmowej. Tematyka dotyczy m.in. sytuacji misji katolickich, sylwetek zasłużonych ludzi Kościoła, relacji z pielgrzymek oraz problemów społecznych.

Nagrody przyznawane są w kategoriach: film fabularny, film dokumentalny, program telewizyjny, program edukacyjny i film amatorski. W ubiegłym roku Grand Prix festiwalu otrzymał film dokumentalny "Egzorcyzmy Anneliese Michel" Macieja Bodasińskiego i Leszka Dokowicza. Wyróżnieniem uhonorowano m.in. Annę Pietraszek za film "Zawód Prymas" o postaci Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

Festiwal organizowany jest od 1986 r. przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe i franciszkanów w Niepokalanowie. Stowarzyszenie zrzesza reżyserów, producentów i miłośników filmu i programów telewizyjnych, propaguje również sztukę o inspiracji chrześcijańskiej.

Więcej informacji o festiwalu w Niepokalanowie pod adresem www.festiwalniepokalanow.pl

za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda