Home WiadomościArchiwum Marianie: Biuletyn Kapituły Generalnej

Marianie: Biuletyn Kapituły Generalnej

Redakcja
Z radością pragniemy poinformować, że przygotowania do Kapituły Generalnej są niemal ukończone. Niemal wszystkie sprawozdania potrzebne do przygotowania sprawozdania ze stanu Zgromadzenia już wpłynęły i zostały przetłumaczone. Prace specjalnej Komisji przygotowującej materiały robocze dla Kapituły zostały zamknięte. Sekretariat Kapituły gromadzi wszystkie nadesłane wnioski – jest ich ponad 30.

 
W całym Zgromadzeniu trwa rozpoczęta 27 stycznia nowenna do Ducha Świętego, bezpośrednio przygotowująca naszą wspólnotę do tego wydarzenia. Potrzeba nam mocy i światła Ducha Świętego, byśmy umieli rozeznać, co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe. Niech nie zabraknie nam gorliwości w tej modlitwie – zarówno przed, jak i w trakcie trwania obrad.  
 
W ciągu swego istnienia Zgromadzenie Księży Marianów przeżyło 53 Kapituły Generalne  (38 przed Odnowieniem, i 15 po Odnowieniu Zgromadzenia), wliczając w to zarówno zwyczajne, jak i nadzwyczajne. Obecna, 54. Kapituła Generalna będzie pierwszą od 1987 r., która odbędzie się w domu generalnym. Uczestniczyć w niej będzie 31 współbraci. Ze względu na skromne możliwości lokalowe domu generalnego, część uczestników zamieszka w pobliskim klasztorze SS. Brygidek.
 
Pomocą w czasie Kapituły będzie służyło dwóch tłumaczy: ks. Kazimierz Chwałek z prowincji amerykańskiej i ks. Wojciech Jasiński z prowincji polskiej oraz odpowiedzialny za sprawy liturgiczne ks. Maciej Zachara (również z prowincji polskiej). W pracach Sekretariatu Kapituły przed jej rozpoczęciem pomagają na prośbę Zarządu Generalnego ks. Piotr Kieniewicz i ks. Rafał Zalewski, który w czasie Kapituły będzie też odpowiedzialnym za śpiew podczas liturgii.
 
W sobotni wieczór, 4 lutego, członkowie Kapituły rozpoczną dzień skupienia, który poprowadzi o. Wojciech Giertych OP, teolog domu papieskiego. Obrady Kapituła rozpocznie w poniedziałek, 7 lutego, poranną Eucharystią.
 
Piotr Kieniewicz MIC
Sekretariat Kapituły Generalnej

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda