Home WiadomościArchiwum Marianie – Licheń: wybrano przełożonego prowincji

Marianie – Licheń: wybrano przełożonego prowincji

Redakcja
W sanktuarium maryjnym w Licheniu rozpoczęły się obrady drugiej części Kapituły Prowincji Opatrzności Bożej, która ma charakter wyborczy. Ojcowie kapitulni zapoznali się najpierw z relacją dotyczącą przebiegu oraz owoców obrad kapituły generalnej, która miała miejsce w dn. 7-19 lutego br. w Rzymie. Następnie przeszli do wyborów przełożonego prowincjalnego.

 
Po ogłoszeniu wyników z głosowania powszechnego, które odbyło się we wszystkich domach zakonnych Zgromadzenia podczas kapituł miejscowych i stwierdzeniu, iż z żaden ze współbraci nie otrzymał wymaganej większości głosów, zgodnie z Konstytucjami przystąpiono do wyboru przełożonego prowincji przez kapitułę. W trakcie głosowania wymaganą większość głosów otrzymał ks. Paweł Naumowicz, dotychczasowy prowincjał.
 
W czasie uroczystych nieszporów nastąpiło liturgiczne wprowadzenie ojca prowincjała w posługę, podczas którego złożył publiczne wyznanie wiary i wyraził pragnienie służenia Zgromadzeniu. Liturgii przewodniczył ks. Adam Boniecki, były przełożony generalny Zgromadzenia, który w krótkich słowach wyraził istotę posługi przełożonego wyższego. Ojcowie kapitulni przekazali znak pokoju swojemu ordynariuszowi. Nowo wybrany prowincjał podziękował wszystkich za zaufanie, które mu okazano, prosił o duchowe wsparcie i wyraził nadzieję, że wszyscy członkowie prowincji podążać będą zawsze w jednym kierunku – za Chrystusem. Udzielił także wszystkim swojego błogosławieństwa.  
 
Ks. Paweł Naumowicz urodził się w Elblągu w 1966 r. Do Zgromadzenia Księży Marianów wstąpił w roku 1990, rok później złożył pierwsze śluby zakonne w domu nowicjackim w Skórcu k. Siedlec i rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1997 r., następnie przez kilka lat pracował jako duszpasterz powołań w Licheniu i prefekt mariańskich alumnów w Lublinie. W latach 2003-2005 studiował w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Gregorianum, gdzie zyskał tytuł licencjata teologii. W roku 2005 r. został po raz pierwszy wybrany przełożonym Prowincji Opatrzności Bożej.   
 
xkt
fot. Roman Frąckowiak MIC

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda