Marianie: Odszedł do wieczności br. Antoni Romanowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy współbraci, że w dniu 18 marca zmarł br. Antoni Romanowski MIC, rezydent domu zakonnego w Licheniu Starym. Przeżył 96 lat, z czego 64 lata w zakonie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 21 marca br. o godz. 13.00 w kościele pw. św. Doroty w Licheniu Starym.
Zmarłego br. Antoniego Romanowskiego polecamy Bożemu Miłosierdziu: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 
Br. Antoni Romanowski, syn Władysława i Stanisławy Olewnickiej, urodził się 13 czerwca 1915 r. we wsi Słoszewo k. Płońska. Miał troje starszych od siebie rodzeństwa: braci Zygmunta i Eugeniusza oraz siostrę Irenę. Do roku 1929 ukończył pięć klas szkoły powszechnej w miejscowości Smardzewo i pracował w gospodarstwie rolnym rodziców. W latach 1938-39 odbywał służbę wojskową w 11. Pułku Ułanów Legionowych, który został rozgromiony przez siły okupanta niemieckiego, a zdemilitaryzowani żołnierze wysłani do prac przymusowych na terenie Prus Wschodnich.
 
Do Zgromadzenia Księży Marianów wstąpił 1 kwietnia 1946 roku w Pyzdrach, gdzie odbył postulat zakonny, a następnie nowicjat w Skórcu, który uwieńczył pierwszą profesją zakonną 8 grudnia 1947 r. Na ręce ks. Czesława Fajkowskiego w dniu 8 grudnia 1953 r. złożył profesję wieczystą.
 
Do roku 1984 pracował w gospodarstwie rolnym domu zakonnego w Skórcu, skąd przeniesiony został do pracy w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Tutaj mieszkał i pracował do dnia swojej śmierci w dniu 18 marca 2011 r., poprzedzonej długą chorobą.
 
Dariusz Mażewski MIC
sekretarz prowincji

Za: www.marianie.pl