Home WiadomościArchiwum “Marsz dla Życia” w Waszyngtonie

“Marsz dla Życia” w Waszyngtonie

Redakcja
"Marsz dla Życia” odbył się 24 stycznia br. w Waszyngtonie. „Daj świadectwo twojego zaangażowania w obronie życia” – to hasło tegorocznego marszu, który przypomniał 38. rocznicę legalizacji aborcji w USA. Podobnie jak w latach ubiegłych, zgromadził dziesiątki tysięcy protestujących z całego kraju. Brali w nim udział przedstawiciele Kościoła katolickiego wraz z biskupami, politycy, jak również reprezentanci innych wyznań, religii, a także osoby niezrzeszone.

 
Głównym celem, jaki przyświeca uczestnikom tej swoistej demonstracji, jest obrona życia nienarodzonych i zniesienie ustawy dopuszczającej aborcję. Zawsze poprzedza ją czuwanie modlitewne w narodowym sanktuarium Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Waszyngtonie.

„Marsz dla Życia" jest organizowany co roku w styczniu jako protest wobec wprowadzonej w 1973 r. w USA legalizacji aborcji. Znaczna część uczestników tego wydarzenia to młodzież i jej opiekunowie, duszpasterze. Podczas marszu można zobaczyć rodziny wielodzietne, z różnych części Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Co roku pielgrzymują również wierni z Amerykańskiej Częstochowy wraz z paulinami o. Bartłomiejem Marciniakiem i o. Michałem Czyżewskim. Bezpośrednim przygotowaniem dla pielgrzymów z diecezji filadelfijskiej była Eucharystia, która celebrował ks. kard Justin Rigali w Narodowym Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie.

Każdy, kto jedzie do Waszyngtonu w tym celu ufa, że poprzez udział w marszu, modlitwę i świadectwo wywrze w niedalekiej przyszłości wpływ na sędziów Sądu Najwyższego USA, mających możliwość zmiany amerykańskiego prawa w tej kwestii.

o. Michał Czyżewski, OSPPE

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda