Home WiadomościArchiwum Maturzyści na Jasnej Górze

Maturzyści na Jasnej Górze

Redakcja
Rozpoczęło się tegoroczne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę. Jako pierwsza w diecezjalnej grupie przybyła dziś młodzież z ziemi pelplińskiej. W ubiegłym roku co czwarty uczeń szkoły ponadgimnazjalnej przyjechał do Częstochowy.


Zwyczaj pielgrzymowania maturzystów na Jasną Górę trwa od wielu lat. Duże grupy diecezjalne pod przewodnictwem biskupów zaczęły przyjeżdżać po odwilży, pod koniec lat 80. Dziś nie ma już diecezji, w której nie byłaby organizowana pielgrzymka do Częstochowy.

Młodzi przyjeżdżają, aby zawierzać swoje życie Matce Bożej. „Chyba wszyscy mają taką intencję, o dobre zdanie matury i przygotowanie się na studia. Przyjeżdżamy tutaj, aby prosić Matkę Bożą, żeby wspomogła nas w tych wszystkich przygotowaniach, bo jednak ludzkie wysiłki to nie wszystko, trzeba pomocy od Boga, żeby jak najlepiej udało się wystartować do dalszego życia" – uważają abiturienci.

Na program pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę składa się zwykle nie tylko wspólna modlitwa, ale także udział w warsztatach czy konferencjach. Młodzi z diecezji pelplińskiej uczestniczą np. w rozmowie na temat: „Szczęście w życiu człowieka", animowanej przez dr. Jacka Pulikowskiego, męża i ojca trójki dzieci, wykładowcę na Politechnice Poznańskiej.

W minionym roku do sanktuarium w ponad 700 grupach przybyło prawie 157 tys. młodych.

I. Tyras, Jasna Góra

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda