Home WiadomościArchiwum Medialnie po pallotyńsku

Medialnie po pallotyńsku

Redakcja

 
Jak sam ks. rektor Tomasz Skibiński SAC powiedział w wywiadzie na żywo: Pallotti wykorzystywał to co miał. Wykorzystywał druk, książki. My wykorzystujemy środki masowego przekazu, które są dzisiaj po pierwsze bardzo łatwo dostępne, po drugie są to środki, które bardzo mocno wpływają na wszystkich ludzi. Studio radiowe powstało przy ofiarnej pomocy wielu osób, zarówno pallotynów jak i świeckich.

Każde spotkanie z Pallottim jest wezwaniem do refleksji – takimi słowami na kilka chwil przed Mszą św., ks. Rektor wprowadził radiosłuchaczy w klimat przeżywania Uroczystości Św. Wincentego Pallottiego. Świat zmienia się bardzo szybko, a my musimy za nim nadążyć. Jest to oczywisty dowód na to, że nadal aktualna jest reguła Pallottiego o rozeznawaniu znaków czasu. I nigdy taką nie przestanie być. Niech nasz Założyciel będzie dla każdego inspiracją do jakiegokolwiek działania na rzecz apostolstwa. Aby mieć odwagę sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga.

Redakcja Pallotti.fm w Ołtarzewie

Za: www.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda