Home WiadomościArchiwum Meksyk: zmarł współzałożyciel Misjonarzy Miłości

Meksyk: zmarł współzałożyciel Misjonarzy Miłości

Redakcja
W Tijuanie w Meksyku zmarł ks. Joseph Michael Langford, współzałożyciel jednej z męskich gałęzi zakonnych utworzonych z inicjatywy bł. Matki Teresy z Kalkuty. Miał 59 lat. Pochodził w Ohio w Stanach Zjednoczonych.

 
Filozofię i teologię studiował na rzymskim Angelicum i w 1978 r. został wyświęcony na kapłana. Będąc jeszcze seminarzystą zetknął się z Misjonarkami Miłości, gdy pracował jako wolontariusz w jednym z ośrodków dla bezdomnych, prowadzonych w Rzymie przez siostry Matki Teresy. Po święceniach ks. Langford współzałożył wraz z misjonarką z Kalkuty kapłańską gałąź jej dzieła zakonnego, obok istniejących już czynnych i kontemplacyjnych wspólnot sióstr i braci. Nowe zgromadzenie kleryckie Księży Misjonarzy Miłości, którego był m.in. przełożonym generalnym, szybko wzrosło liczbowo i rozpoczęło pracę na przedmieściach i w slumsach wielkich miast, w tym także w Tijuanie. Ks. Langford pracował tam ostatnio jako duszpasterz.

tc/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda