Home WiadomościArchiwum Michalici: Dotyk Ojca w Miejscu Piastowym

Michalici: Dotyk Ojca w Miejscu Piastowym

Redakcja
Do Miejsca Piastowego przybywa wiele osób: indywidualnie i w zorganizowanych grupach, jako turyści albo pielgrzymi. Modlą się w sanktuarium, zostawią pocałunek na relikwiach bł. Bronisława Markiewicza, zapalą świeczkę, kupią jakąś pamiątkę u ks. Stanisława. Pod koniec roku szkolnego, czyli w drugiej połowie czerwca, do bł. Bronisława z różnych stron Polski przybywają jego szczególne dzieci – uczniowie i nauczyciele ze szkół noszących imię ks. Markiewicza. Tak było i w tym roku.

 
Dnia 20 czerwca 2011 r. odbył się w Miejscu Piastowym VI Kongres Szkół im. ks. Bronisława Markiewicza. Hasłem tegorocznego spotkania były prorocze słowa Ojca Założyciela dotyczące Papieża Polaka – "Najwyżej was Pan Bóg wyniesie, kiedy dacie światu wielkiego papieża".

W spotkaniu uczestniczyło większość szkół należących do rodziny markiewiczowskiej. Szkoły przybyły z własnymi pocztami sztandarowymi oraz tradycyjnie przywiozły, niejednokrotnie bardzo oryginalne podarunki nawiązujące do osoby Patrona.

Liturgii eucharystycznej i nabożeństwu ucałowania relikwii pod nazwą "Dotyk Ojca" przewodniczył przełożony generalny michalitów ks. Kazimierz Radzik. Homilię wygłosił ks. Paweł Wojakiewicz, który razem z redaktor Martą Januszewską z rzeszowskiego radia "Via" animował całość spotkania.

Po części liturgicznej wszyscy uczestnicy wzięli udział w odbywającym się na placu przed sanktuarium pikniku markiewiczowskim, gdzie również częstowano posiłkiem. Każdy z gości otrzymał też okolicznościową kartkę przygotowaną na tegoroczny Kongres. Muzyce i śpiewom zarówno w części religijnej, jak i rozrywkowej przewodniczył klerycki zespół "Michael" z Krakowa.

W trakcie drugiej części Kongresu odbyło się spotkanie dyrektorów przybyłych szkół. Prowadzący je: Ojciec Generał i ks. Leszek Przybylski, przekazali bieżące informacje dotyczące pracy wychowawczej w Zgromadzeniu św. Michała Archanioła oraz plany związane z "Rokiem Markiewiczowskim", który rozpocznie się w styczniu 2012 r. Zaprezentowano też nowe publikacje na temat Patrona szkół i przekazano po kilka egzemplarzy do każdej z nich.

Organizator – ks. Leszek Przybylski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli swoim zaangażowaniem VI Kongres Szkół im. ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Więcej (zdjęcia) na: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda