Home WiadomościArchiwum Michalici: Fair play – zasada czci i szacunku

Michalici: Fair play – zasada czci i szacunku

Redakcja
VII Michalicka Olimpiada Sportowa im. Bpa Jana Chrapka trwa. Czwartek, 30 kwietnia 2009 r. rozpoczął się od modlitw porannych oraz Eucharystii której przewodniczył ks. Stanisław Wroniewicz. O pięknie zasady fair play w czasie homilii mówił ks. Adam Motyka. Starał się on zarazić tych młodych ludzi duchem czystej i sprawiedliwej rywalizacji sportowej, która owocuje w postaci wspaniałych i radosnych rozgrywek.

Pierwsze mecze za nami. Wspaniała atmosfera naszej Olimpiady nabiera rumieńców. Młodzi sportowcy walczą o jak najlepsze miejsca, o jak największą ilość bramek… Od samego rana atmosfera na góreckich boiskach jest bardzo gorąca. Drużyny nie dają za wygraną i walczą o każdą piłkę. Na twarzach modach sportów widać pierwsze oznaki zmęczenia, wysiłku, ale też radości z wygranego meczu lub „bólu” w przypadku przegranej.

Po chwili posiłku młodzi sportowcy rozpoczęli rozgrywki na góreckich boiskach. Już pierwsze mecze miały bardzo ważne znaczenie w rozgrywkach. Bardzo dobry początek mieli piłkarze FC Piast, którzy po wyrównanym meczu z Barka Słupno wygrali 2:1, następni pewnie wygrali z Karol Kosów i są w bardzo dobrej sytuacji przed kolejnymi meczami. W podobnej sytuacji jest zeszłoroczny zwycięzca Olimpiady – Nadzieja Oratorium Stalowa Wola. Po dwóch meczach maja 6 punktów i są pewni wyjścia z grupy. Bardzo ciekawa sytuacja prezentuje się w grupie C, gdzie drużyny prezentują bardzo wyrównany poziom. W tej chwili wszystkie drużyny z tej grupy maja szanse na awans do ćwierćfinałów. Na uwagę zasługuje drużyna Skalni Gorzków, która po zwycięstwie i remisie zajmuje pierwsze miejsce w grupie. W zeszłym roku ta drużyna miała problemy ze strzeleniem jakiejkolwiek bramki, za to w tym roku gra jakby to był inny zespół, a przecież grają tam prawie ci sami zawodnicy co rok temu. W grupie D zwycięstwo odnieśli Activ Górki i Przemyskie Niedźwiadki i to pomiędzy tymi drużynami rozegra się walka o pierwsze miejsce w grupie.

Nie można przewidzieć jak będą się rozwijały dalsze etapy turnieju. Już po tym pierwszym dniu widać że niektóre drużyny zaskakują, jedne skutecznością, na którą nikt nie liczył, inne tym że zawodzą w, z pozoru „łatwych” meczach. Na uwagę zasługuje drużyna Młodzi ORA ze Stalowej Woli. Ci chłopcy odstają trochę wiekiem od innych (są od nich młodsi) i ciężko im się gra, ale maja bardzo dużo zapału i ducha walki, co widać na boisku. Nie jeden piłkarz zdziwił się co ci młodzi sportowcu potrafią na boisk w konfrontacji z silniejszymi i starszymi kolegami.

Dzisiejszy dzień zakończyliśmy obejrzeniem meczu Manchester United – Arsenal Londyn w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów.

W piątek kolejne mecze i wiele emocji… Zobaczymy kto zakwalifikuje się do ćwierćfinałów i rozpocznie walkę o finał. Życzymy naszym młodym sportowcom wiele wytrwałości i siły na nadchodzące mecze.

Za: www.michalici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda