Home WiadomościArchiwum Michalici: Modlitwa z Kardynałem Kazimierzem Nyczem na Bemowie

Michalici: Modlitwa z Kardynałem Kazimierzem Nyczem na Bemowie

Redakcja
Wysłuchaliśmy jednego z najważniejszych fragmentów Ewangelii – błogosławieństw. Jezus nie znosi żadnego prawa, ale uzupełnia i tłumaczy. Stawia na wartości znane, ponadczasowe, a jednak mało popularne i akceptowane. Kreśli poprzez błogosławieństwa konstytucje Królestwa niebieskiego. Wszedł na tę drogę bł. ks. Bronisław Markiewicz. Drogę trudną, wymagającą ale możliwą. – powiedział w wygłoszonej homilii ks. Kardynał Kazimierz Nycz w michalickiej świątyni na warszawskim Bemowie.

 
30 stycznia br. W Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów kardynał Kazimierz Nycz odprawił uroczystą Eucharystię w dziękczynnej intencji za dar beatyfikacji bł. Bronisława Markiewicza prosząc Boga o jego rychłą kanonizację. W krótkiej, ale bardzo rzeczowej, homilii przypomniał sylwetkę ks. Markiewicza. Zebranym michalitom przypomniał o dziedzictwie wypełnienia błogosławieństw jakie pozostawił ks. Markiewicz. Wszedł na trudną drogę błogosławieństw. Wszedł na drogę kapłaństwa by głosić błogosławieństwa, a swoim życiem potwierdzał, że taka droga jest możliwa. Aby na nią wejść trzeba mieć wiarę – zaznaczył metropolita.

Ks. Kardynał nawiązał również do dzisiejszego słowa do Polaków jakie wygłosił podczas modlitwy Anioł Pański papież Benedykt XVI. Powiedział, że dla tych, którzy nie wierzą droga błogosławieństw nigdy nie będzie zrozumiała. Ks. Markiewicz dał fundament zgromadzeniom zakonnym by ukazywały ludziom wartość i ważne przesłanie Kazania na górze. By lepiej rozumieli przesłanie błogosławieństw.

We Mszy świętej uczestniczyli księża z sąsiednich parafii dekanatu jelonkowskiego, wielu michalitów z ks. asystentem generalnym ks. Ryszardem Andrzejewskim na czele, michalitek. Władze lokalne reprezentował burmistrz Jarosławem Dąbrowskim. We Mszy św. uczestniczyło wielu przyjaciół naszego Zgromadzenia.

Po Eucharystii zaproszeni goście zgromadzili się na uroczystym obiedzie.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda