Home WiadomościArchiwum Michalici: Pierwsze odwiedziny w Polsce

Michalici: Pierwsze odwiedziny w Polsce

Redakcja
Na michalickiej stronie internetowej pisaliśmy kilka miesięcy temu o radosnej uroczystości wyświęcenia na kapłana Petera Kaupy – pierwszego michality pochodzącego z Papui Nowej Gwinei. Uroczystość odbyła się pod koniec stycznia br. Ks. Peter pracuje jako wikariusz w parafii Kuli, niedaleko Mount Hagen, gdzie proboszczem jest ks. Bogdan Świerczewski.

 
W sierpniu br. ks. Peter przyleciał z kilkunastoosobową grupą młodzieży z Australii do Madrytu, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. A ponieważ Europa oddalona jest od Australii i Papui Nowej Gwinei ponad 20 godzin lotu samolotem, postanowili zwiedzić jeszcze Polskę – ojczyznę kapłanów, którzy posługują w ich parafiach. "Pod wodzą" ks. Stanisława Kluka, przełożonego i proboszcza z North Ryde Sydney, zobaczyli Kraków, Częstochowę, Wadowice, zjechali do kopalni soli w Wieliczce, dotknęli śladów bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym i tańczyli na prawdziwie polskim weselu na Podkarpaciu. Przed odlotem z Warszawy zatrzymali się w Markach, w domu generalnym naszego Zgromadzenia. Tam ks. Peter Kaupa odprawił Mszę świętą prymicyjną i udzielił błogosławieństwa. Homilię wygłosił "inny Peter" – ks. Piotr Prusakiewicz. Już przy stole, Ojciec Generał ks. K. Radzik, który kilka miesięcy wcześniej uczestniczył w PNG w uroczystości święceń, opowiadał zebranym jak ten obrzęd wyglądał.

Po rekolekcjach odprawianych w krakowskim seminarium ks. Peter powróci do Papui Nowej Gwinei, zapewne długo pamiętając pierwsze odwiedziny w Polsce.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda