Michalici: Rozważania różańcowe – na pierwsze soboty

Wydawnictwo MICHALINEUM poleca praktyczną książkę do medytacji "Rozważania różańcowe pierwszosobotnie".
Napisano sporo książek z rozważaniami na pierwsze soboty, ale większość z nich to krótkie przemyślenia, których odczytanie zajmuje mniej niż piętnaście minut. Mamy nadzieję, że rozważania znajdujące się w tej publikacji – powstałej na wyraźną prośbę kapłanów i wiernych praktykujących nabożeństwa pierwszosobotnie – przydadzą się szczególnie osobom, które zaczynają odprawiać to nabożeństwo według wskazówek Matki Bożej.

 
Objawienie nabożeństwa pierwszych sobót zostało podane siostrze Łucji 10 grudnia 1925 r. w klasztorze w Pontevedra. Matka Boża powiedziała do niej między innymi: Przynajmniej ty staraj się Mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że w godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc ze wszystkimi łaskami tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jedną część Różańca i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia (wtedy różaniec składał się z trzech części, czyli piętnastu tajemnic – red.).

Układając te rozważania, Autorki – Barbara Pocenta Głażewska i Daniela Pocenta, opierały się głównie na Piśmie Świętym. Informacje z zakresu archeologii biblijnej, historii zbawienia czy psychologii pomogą nam bardziej ukochać modlitwę różańcową, a poprzez nią zdobywać łaski obiecane przez Maryję swoim czcicielom.

Ks. Sylwester Łącki CSMA

Za: www.michalici.pl

——-

Książkę „Rozważania różańcowe – pierwszosobotnie" (format: 20,5 cm x 14,5; okładka miękka, klejona, stron 168) można zamówić pod następującym adresem:
Wydawnictwo Michalineum, Al. M. J. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki
tel. (22) 781 14 20; fax 771 36 15
e-mail: [email protected], www.michalineum.pl