Michalickie dziękczynienie w Markach

W niedzielę, 25 września br., w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Markach zainaugurowano rok jubileuszowy Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Michalici świętują 90. rocznicę zatwierdzenia Zgromadzenia, którego 29 września 1921 r. dokonał metropolita krakowski Książę Adam Stefan Sapieha.

 
O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył bp Kazimierz Romaniuk – pierwszy ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Proboszcz parafii ks. Stanisław Kalisztan, jako gospodarz uroczystości, powitał uczestników celebry: ks. Biskupa, przełożonego generalnego michalitów ks. Kazimierza Radzika z przedstawicielami Zarządu, dziekana z Kobyłki ks. prałata Jana Andrzejewskiego, duchowieństwo z okolicznych parafii, siostry zakonne oraz burmistrzów: z Marek – Janusza Werczyńskiego i z Radzymina – Zbigniewa Piotrowskiego. We Mszy świętej dziękczynnej uczestniczyli współbracia z Wydawnictwa Michalineum, z parafii w Słupnie i na Bemowie, z Katolickiego Gimnazjum im. Ks. Br. Markiewicza w Markach, poczty sztandarowe oraz wierni z naszej parafii.

Dziękując za wszelkie dobro, które dzięki Zgromadzeniu Bóg mógł zdziałać na Mazowszu, w całej Polsce i poza jej granicami, ks. Biskup zaznaczył bardzo ważną wolę Wydawnictwa Michalineum, które ewangelizuje – w myśl błogosławionego Założyciela – poprzez słowo drukowane i trafia zarówno do wielkich tego świata, jak też "pod strzechy", czyli do ludzi prostych i ubogich.

Po dziękczynnej Eucharystii wszyscy udali się Kurii Generalnej na wspólny obiad.

Tekst: ks. Sylwester Łącki, zdjęcie: ks. Andrzej Kozień

Za: www.michalici.pl