Home WiadomościArchiwum Międzynarodowy konkurs plastyczny

Międzynarodowy konkurs plastyczny

Redakcja
gdanskfranciszkanie1.jpg Franciszkanie z Gdańska organizują konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży zatytułowany „Św. Franciszek z Asyżu i jego zakon – 800 lat istnienia”. Nagroda główna: Pielgrzymka do Asyżu z opiekunem lub osobą towarzyszącą. Termin nadsyłania prac: 1 września 2009 r.
Technika wykonania prac dowolna: rysunek, grafika, obraz malarski. Na konkurs można nadsyłać jedną lub kilka prac o formacie nie mniejszym niż A3. W przypadku grafik format pozostaje dowolny.
Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: do lat 8; od 9 do 11 lat; od 12 do 14 lat; od 15 do 18 lat.

W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane trzy nagrody i wyróżnienia. Zostaną również przyznane nagrody specjalnie fundowane oraz rozlosowane wśród wszystkich uczestników konkursu. W przypadku nagrodzenia osoby z zagranicy nagroda może zostać zamieniona na równoważnik pieniężny.
W jury konkursu zasiądą m.in. artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
 
Otwarcie wystawy i rozdanie nagród nastąpi 17 września w kościele Św. Trójcy w Gdańsku. Wybrane prace będą prezentowane m.in. w Kościele Świętej Trójcy oraz w Galerii „Mariacka” w Gdańsku.
Prace nagrodzone i wyróżnione staną się własnością organizatora.
 
Prace, które nie zostaną nagrodzone będzie można odebrać po 30 grudnia 2009 r. w klasztorze Franciszkanów w Gdańsku w ciągu dwóch miesięcy (prace nie będą odsyłane pocztą).
 
Prace opatrzone tytułem: „Św. Franciszek z Asyżu i jego zakon – 800 lat istnienia” należy składać lub przesyłać na adres:
Klasztor Franciszkanów, ul. Świętej Trójcy 4, 80-822 Gdańsk, Polska.
 
jms
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda