Home WiadomościArchiwum V Kapituła Młodzieży Franciszkańskiej

V Kapituła Młodzieży Franciszkańskiej

Redakcja
090516b.jpg Luiza Fryń jest nową przewodniczącą Rady Narodowej Młodzieży Franciszkańskiej w Polsce. Wybory odbywały się w czasie V Kapituły Narodowej MF, w dniach 8-10 maja br., w Warszawie.
Wybrano także zastępcę – Sławomira Uziembło oraz sekretarza i skarbnika – Katarzynę Mazur.
Nowo wybrana Rada Narodowa MF składa się z członków ruchów młodzieżowych, działających przy prowincjach zakonów franciszkańskich.

Luiza Fryń ze Wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej (Prowincja św. Wojciecha i św. Stanisława), Sławomir Uziembło z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego (Prowincja św. Franciszka z Asyżu), Katarzyna Mazur z Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej (Prowincja św. Jadwigi) oraz członkowie: Rafał Lazar – Franciszkański Ruch Apostolski (Prowincja Wniebowzięcia NMP) oraz Katarzyna Biel z Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej (Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP).
 
W kapitule uczestniczyło blisko 40 osób, głosowało 15. Byli to delegaci z ruchów i wspólnot należących do federacji oraz asystenci z prowincji franciszkańskich. W kapitule uczestniczyły także: delegacja Młodzieży Franciszkańskiej z Gdyni (Prowincja św. Maksymiliana Kolbego), delegacja Młodzieży Franciszkańskiej "Tau" (Prowincja św. Józefa Oblubieńca NMP) oraz delegacja z Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię z Krakowa, które nie wchodzą w skład federacji.
 
090516c.jpg

Na Kapitule przedstawiono także sprawozdanie z działalności poprzedniej Rady Narodowej (lata 2006-2009), wybrano nowe logo MF oraz wprowadzono poprawki do Statutu Młodzieży Franciszkańskiej.
 
Katarzyna Biel

Za: www.franciszkanie.pl .

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda