Home WiadomościArchiwum Miłość należy pokochać

Miłość należy pokochać

Redakcja
Dnia 22 marca w Tortoreto Lido odbyło się Sympozjum poświęcone rodzinie, zorganizowane przez miejscową wspólnotę salwatorianów pod hasłem: „Chrystus, Oblubieniec Kościoła Oblubienicy – Miłość należy pokochać”.

Sympozjum rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa Diecezji Teramo-Atri Jego Ekscelencji Michele Seccia. W Słowie Bożym skierowanym do wiernych podkreślił on ważność nierozerwalności związku małżeńskiego i potrzebę życia sakramentalnego, które utwierdzają miłość małżeńską.

Po Mszy i wspólnym obiedzie miały miejsce konferencje. W pierwszej, zatytułowanej „Wymowa ciała” ks. prof. Jarosław Merecki SDS dokonał analizy środowych katechez Jana Pawła II zawartych w książce „Mężczyzną i kobietą stworzył ich” i podkreślił niepowtarzalny charakter małżeństwa jako relacji między mężczyzną i kobietą.

W drugiej, prowadzonej przez ks. Krzysztofa Gasperowicza SDS i zatytułowanej „Mężczyzna i kobieta, aspekty psycho-duchowe” została przedstawiona dynamika bycia mężczyzną i kobietą oraz bogactwo osobowości jakie małżonkowie wnoszą do rodziny. Uczestnicy Sympozjum mieli możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

Więcej na stronie Salwatorian.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda