Home WiadomościArchiwum Przygotowania do ogólnopolskich obchodów Jubileuszu

Przygotowania do ogólnopolskich obchodów Jubileuszu

Redakcja
Już po raz siódmy spotkała się grupa przygotowująca ogólnopolskie obchody Jubileuszu 800-lecia zatwierdzenia Reguły św. Franciszka.

Obchody te będą miały miejsce w Krakowie w dniach od 30 września do 4 października br. W skład grupy przygotowawczej wchodzi czterech ministrów prowincjalnych prowincji franciszkańskich oraz po dwóch wyznaczonych braci z każdej prowincji. Już od pewnego czasu funkcjonuje oficjalna strona obchodów – www.800lat.pl, na której można zapoznać się ze szczegółami programu i przebiegu ogólnopolskich obchodów 800-lecia Reguły.

Jednym z najbliższych wydarzeń związanych z obchodami Reguły o międzynarodowym charakterze będzie Kapituła Namiotów w dniach od 15 do 18 kwietnia 2009 roku w Asyżu, w której wezmą udział reprezentanci wszystkich zakonów i prowincji franciszkańskich z całego świata. Kapituła ta nawiązuje tradycją, do Kapituł Namiotów organizowanych już za czasów świętego Franciszka z Asyżu, które była okazją spotkania się braci z całego świata, czasem refleksji, modlitwy i formacji.

Biuro Prasowe Kapucynów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda