Home WiadomościArchiwum Misje Salezjańskie – 48 stron historii ks. Marka Rybińskiego

Misje Salezjańskie – 48 stron historii ks. Marka Rybińskiego

Redakcja
Niech nie odpoczywa w pokoju. Niech tam w Niebie tańczy, bo uwielbiał to robić. Przetańczył swoje krótkie życie w rytm Bożej melodii. Wciąż słyszę jej dźwięki i kroki jego nóg.

 
Nowy numer Misji Salezjańskich w całości poświęcony jest życiu, powołaniu i śmierci ks. Marka Rybińskiego. Bogata biografia opisuje radosnego, pełnego energii i pokory młodego salezjanina.

Znajomi i przyjaciele przybliżają nam obraz ks. Marka. Opowiadają o mszy ślubnej, na którą ks. Marek przyjechał w jeansach, o niezapomnianej spowiedzi i o jego talencie aktorskim.
Najbardziej poruszającymi tekstami w czasopiśmie są fragmenty artykułów, które ks. Marek pisał z Tunezji. W artykule Dusza tunezyjska opisuje Tunezyjczyków jako naród młody, inteligentny, nieskłonny do przemocy, w którym nie ma nienawiści.

Archiwalne fotografie pokazują dzieciństwo ks. Marka, czas studiów, przygotowanie do kapłaństwa, pracę salezjańską w Polsce i pracę misyjną w Tunezji. Relacje z uroczystości żałobnych w Tunisie i w Warszawie potwierdzają jak ważną osobą był ks. Marek Rybiński dla wielu ludzi z różnych środowisk, kultur i religii.

Czasopismo dostępne jest w wersji elektronicznej (KLIKNIJ)

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda