Home WiadomościArchiwum Misjonarze: List Przełożonego Generalnego na Adwent 2010

Misjonarze: List Przełożonego Generalnego na Adwent 2010

Redakcja
logo_misjonarze.png FAMVIN.ORG publikuje list Przełożonego Generalnego, ks. Gregory’ego Gaya CM na Adwent 2010, który sam autor zatytułował : «Boże Narodzenie – opowieść o życiu bez granic». Czytamy w nim m.in.: “…Ciemność i światło, dzień i noc, rozpacz i nadzieja, życie i śmierć, piekło i raj to obrazy, które często przychodzą na myśl w naszych medytacji i modlitwie w czasie Adwentu, który ponownie mamy zaszczyt przeżywać. Te kontrastowe obrazy zawsze są obecne wokół nas w świecie, w którym żyjemy."


"Przez swoje narodzenie w ubóstwie, swoim słowem i czynem, Jezus wypełnił życie ludzi bogactwem, pokojem, dobrocią, zdrowiem, pojednaniem i ukojeniem prowadząc ich z ciemności do światła, z rozpaczy do nadzieji, ze śmierci do życia. W sierpniu tego roku miałem okazję odwiedził Proyecto Juan Diego, dzieło Sióstr Miłosierdzia na granicy meksykansko-amerykańskiej. Ta wizyta pozwoliła mi odkryć dar nowego życia, mozliwość prawdziwego narodzenia się jak to ma miejsce w Boże Narodzenie.…”

Przeczytaj cały List  Przełożonego Generalnego lub: pobierz List na Adwent w PDF

Za: www.misjonarze.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda