Home WiadomościArchiwum Rada Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny

Rada Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny

Redakcja
misjonarze_sw_rodz.png W dniach 26-28.11.2010 r. w Górce Klasztornej odbyła się doroczna Rada Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny Prowincji Polskiej, w której uczestniczyli: Zarząd Prowincjalny, Rektorzy domów zakonnych oraz odpowiedzialni za poszczególne agendy Prowincji.

Tegoroczna Rada debatowała nad niezwykle istotnym tematem, dotykającym życia całej Prowincji: Apostolat powołań i duszpasterstwo rodzin jako naglące zadania Polskiej Prowincji MSF. Próba realizacji wskazań Kapituły Prowincjalnej 2010. Do dyskusji nad tymi zagadnieniami zaproszeni zostali także formatorzy oraz proboszczowie z parafii, gdzie posługę duszpasterską pełnią Misjonarze Świętej Rodziny.

W dyskusji nad duszpasterstwem powołań zwrócono uwagę, że problem spadku powołań dotyka wiele zgromadzeń zakonnych, a także diecezji. Zaznaczono, że choć do pracy w duszpasterstwie powołań oddelegowanych jest trzech kapłanów, to jednak wszyscy musimy czuć się odpowiedzialni za budzenie powołań.

W kolejnej sesji podjęto dyskusję nad pogłębieniem współpracy istniejących w Polskiej Prowincji MSF placówek, specjalizujących się w duszpasterstwie rodzin (Bąblin, Ciechocinek, Kazimierz Biskupi, Szczytna oraz Górka Klasztorna), a także przedstawiono metody rekolekcyjne, stosowane w tych ośrodkach i podzielono się doświadczeniami pracy z rodzinami i współpracy z animatorami świeckimi.

W trakcie obrad zostały także poruszone sprawy bieżące Prowincji oraz przedstawiono próbę  reorganizacji Zespołu Redakcyjnego, jak i samej formy „Posłańca Świętej Rodziny” – kwartalnika, wydawanego przez Misjonarzy Świętej Rodziny.

 
Uczestnicy Rady Prowincji MSF, listopad 2010.

Za: Ks. Bogdan Mikutra MSF, Sekr. Prow.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda