Home WiadomościArchiwum Misterium Męki Pańskiej po raz pierwszy w Warszawie…

Misterium Męki Pańskiej po raz pierwszy w Warszawie…

Redakcja
…czyli co wspólnego z największym widowiskiem Pasyjnym na Świecie mają pallotyni i franciszkanie?
 
Poznańskie widowisko po raz pierwszy odbędzie się w stolicy Polski. Misterium 2011 odbędzie się tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową 16 kwietnia, o godz. 20.00 na Torze Treningowym Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie.

 
Inscenizację poprzedzi Msza św. o godz. 17.30, która zostanie odprawiona
w parafii pw.św. Maksymiliana Kolbego (ul. Rzymowskiego 35 – niedaleko
Toru Treningowego, skąd uczestnicy wspólnie udadzą się na to niezwykłe
widowisko).  
 
 
Tegoroczne Misterium 2011 wpisuje się w ogólnopolskie przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II. Poprzez niezwykłą inscenizację, wyjątkowe przeżycie artystyczne i duchowe męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa pozwoli przygotować się na święta Wielkiej Nocy 2011, a także beatyfikację Jana Pawła II.
 
Więcej informacji nt. Misterium, można znaleźć na stronie www.misterium.eu
 
Warte zauważeni jest to, iż Przewozy Regionalne uruchamiają specjalną promocję na dojazd swoimi pociągami na Misterium do Warszawy.
Reżyser i zarazem producent spektaklu Pan Artur Piotrowski poprosił rodzinę franciszkańską i pallotyńską o duchową opiekę i modlitwę w intencji Misterium. Radio Niepokalanów będzie transmitować NA ŻYWO to wydarzenie w sobotę 16 kwietnia, od godz. 20.00 na falach 102,7 (mazowieckie) oraz 98,6 (łódzkie). A tych, którzy nie będą mogli złapać sygnału radiowego, zapraszamy na stronę internetową www.radioniepokalanow.pl . Transmisję poprowadzą klerycy pallotyńscy.
 
ŁG/SAC

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda