Home WiadomościArchiwum Benedykt XVI i św. Franciszek

Benedykt XVI i św. Franciszek

Redakcja
Wydawnictwo watykańskie (LEV) i Unia Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich we Włoszech opublikowali książkę, która zawiera 101 wystąpień papieża Benedykta XVI w ciągu sześciu lat jego pontyfikatu na tematy franciszkanizmu i niektórych postaci ze świata franciszkańskiego.

 
Pozycja „BENEDETTO XVI e S. FRANCESCO – Storia, Teologia, Catechiesi, Spiritualità" („Benedykt XVI i św. Franciszek – historia, teologia, katecheza, duchowość"; 304 stron + 16 ilustracji poza tekstem) – redaktorem jest fr. Gianfranco Grecco, a koordynatorem wydawniczym fr. Paolo Fiasconaro, obaj nasi współbracia – poprzedzona jest interesującym wstępem redaktora, który wskazuje na franciszkańską duszę obecnego Papieża. Ojciec Święty pomaga zrozumieć charyzmat św. Franciszka i jego najlepszych synów, pomaga w naśladowaniu jego i jego cennej zawsze aktualnej spuścizny. Książka jest kopalnią intuicji Benedykta XVI w odniesieniu do najbardziej autentycznych postaci duchowości franciszkańskiej.

fr. Paolo Fiasconaro
tłum. rw

Za: www.ofmconv.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda