Home WiadomościArchiwum Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca

Redakcja
8 kwietnia br., w godzinach południowych odbył się w Poznaniu I Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca. Orgnizatorem biegu był Zespół Szkół Zakonu Pijarów, a patronat honorowy nad biegiem objął Ojciec Prowincjał Józef Tarnawski. Opiekę medialną nad biegiem sprawowały: Katolickie Radio Emaus w Poznaniu, Wielkopolska Telewizja Kablowa (WTK), Przewodnik Katolicki, portal epoznan.pl.

 
Idea biegu narodziła się w szkole w okresie wakacji, a jego głównym pomysłodawcą była p. Grażyna Gulczyńska, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole. Bieg zgromadził ponad 450 uczestników ze szkół poznańskich w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych zaczynając po kategorię OPEN, w której mogły wystartować osoby pełnoletnie. Celem biegu było upamiętnienie ojca Józefa Jońca, który zginął rok temu w czasie katastrofy rządowego samolotu w drodze do Smoleńska. Człowieka, któremu bliskie było wychowanie młodego człowieka przez sport, kulturę i świątynię.

Uroczystego otwarcia biegu dokonał o. Edward Kryściak, dyrektor szkoły. Zmaganiom uczestników towarzyszył również o. Jacek Wolan, sekretarz Stowarzyszenia Parafiada. Biegowi towarzyszyła wystawa w holu szkoły poświęcona ojcu Józefowi Jońcowi, przybliżała zawodnikom jego postać i dokonania.

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda