Home WiadomościArchiwum Młodzi w Miejscu Piastowym

Młodzi w Miejscu Piastowym

Redakcja

Od 26 do 31 stycznia w Miejscu Piastowym odbyła się pierwsza tura „Rekolekcji u Ojca”. Wzięło w niej udział 8 chłopców – gimnazjalistów, z naszej parafii w Słupnie. W tym roku towarzyszyły nam słowa św. Pawła „Dla mnie żyć to Chrystus!”

Poznając Jego osobę, naukę, która nam przekazał nie zapomnieliśmy o osobie naszego Ojca Założyciela i wielu innych świętych naszych terenów. Rozważając Pismo św., chłopcy na różne sposoby starali się zapamiętywać i utrwalać to, co poznawali. Rebusy, krzyżówki, obrazy graficzne to najczęstsze formy przedstawiania i umacniania w sobie Bożej nauki.

W czasie rekolekcji nie zabrakło wspólnej modlitwy porannej, wieczornej, Eucharystii, uczestnictwa w nowennie przed św. Bł. Bronisława, oraz udziału w uroczystej Mszy św., 30 stycznia w naszym Sanktuarium z racji liturgicznego wspomnienia Bł. Bronisława.

Czas rekolekcji to także czas odpoczynku, a więc min., wielu wędrówek po naszym pięknym Podkarpaciu (Dukla, pustelnia św. Jana, Iwonicz, jaskinia solna, Prządki, zamek w Odrzykoniu, Czarnorzeki) znaleźliśmy czas, by popływać w krośnieńskim basenie, pograć w bilarda w naszym Oratorium w Krośnie, często nawiedzać naszą sportową hale i spotkać się ze starszymi kolegami w Niższym Seminarium i ks. Dyrektorem. Jedna z większych atrakcji jak się okazało było wspólne oglądanie wyczynów naszych szczypiornistów… Szkoda tego półfinału;(

Te zaledwie 5 dni wspólnego przebywania to stanowczo za mało! Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Eugeniuszowi Dziedzicowi, który zadbał o to, by zebrać tak liczną grupę chłopców ze swojej parafii i zachęcił ich do udziału w rekolekcjach. Głęboko wierzymy w to, że był to dla nich czas błogosławiony, który wyda wielkie owoce w przyszłości.

za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda