Home WiadomościArchiwum Młodzież franciszkańska spotka się w Hiszpanii

Młodzież franciszkańska spotka się w Hiszpanii

Redakcja

Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w hiszpańskim Santiago de Compostela będzie miejscem tegorocznego, światowego spotkania młodzieży z duszpasterstw prowadzonych przez Zakon Braci Mniejszych.

Spotkanie odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, ma być kontynuacją poprzedniego, na które w 2007 roku młodzi przyjechali do Asyżu (Włochy). Celem spotkania będzie dalsze odkrywanie wkładu św. Franciszka i franciszkanów w rozwój wiary i kultury na naszym kontynencie w ciągu 800 lat istnienia zakonu.

Wiara katolicka, pokój, pomoc ubogim, szacunek do życia, ochrona stworzenia i dialog między ludźmi – na te wartości, utożsamiane z osobą Świętego z Asyżu i jego naśladowców, chcą wskazać organizatorzy. Charyzmat franciszkański może pomóc młodym w odkryciu nadziei i pobudzeniu do podejmowania inicjatyw ewangelizacyjnych w Europie, zdominowanej dzisiaj przez dezorientację w świecie wartości i odchodzenie od chrześcijańskich korzeni cywilizacji.

Wybór Santiago de Compostela został podyktowany wielowiekową tradycją pielgrzymek do tego sanktuarium. Istniejąca od ponad 1000 lat Camino de Santiago (Droga św. Jakuba) jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. Według legendy, ciało św. Jakuba zostało przewiezione łodzią do północnej Hiszpanii. Pochowano je w miejscu, gdzie dziś istnieje miasto Santiago de Compostela.

Szczegółowe informacje (również w języku polskim) na temat spotkania na stronie www.santiago2009.es

za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda