Indonezja: Osiem sióstr zginęło w wypadku

Osiem sióstr zakonnych zginęło wczoraj w wypadku samochodowym, do jakiego doszło w Indonezji, w prowincji Południowa Sumatra – podała katolicka agencja informacyjna Union of Catholic Asia News (UCAN).

Do tragicznego wydarzenia doszło w środę (18 lutego br.), we wczesnych godzinach rannych, w pobliżu miejscowości Beringin, około 180 km na południe od Palembang, stolicy prowincji Południowa Sumatra. Furgonetka, którą jechało dziesięć osób, w tym dziewięć zakonnic, nieoczekiwanie spadła z mostu wprost do rzeki Lubai.

Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej awaria hamulców. Wszystkie ofiary wypadku, w tym kierowca, pochodziły z Indonezji. Zakonnice należały do zgromadzenia Franciscan Sisters of Charity (Siostry Franciszkanki Miłosierdzia).

„Siostry zginęły na miejscu, przeżyła tylko jedna z nich, s. Maria Silvestra. Jej stan jest krytyczny. Siostry były w drodze na południe wyspy, gdzie miały uczestniczyć w pogrzebie jednej z naszych sióstr” – poinformowała s. Maria, sekretarka zgromadzenia franciszkanek miłosierdzia, które siedzibę ma w Palembang.

W wypadku zginęły: s. Maria Benedykta (48 l.), s. Maria Aurella (41 l.), s. Maria Yose (36 l.), s. Maria Mariana (24 l.), s. Maria Germanda (31 l.), s. Maria Evilla (23 l.), s. Maria Laurentiana (23 l.), s. Maria Venita (22 l.). Pogrzeb odbędzie się Palembang, najprawdopodobniej w sobotę.

UCAN / red.