Home WiadomościArchiwum Moskwa: wspomnienie o bł. Matce Teresie z Kalkuty

Moskwa: wspomnienie o bł. Matce Teresie z Kalkuty

Redakcja
W moskiewskim centrum „Pokrowskije Worota" odbył się wieczór poświęcony setnej rocznicy urodzin bł. Matki Teresy z Kalkuty. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać świadectw sióstr Misjonarek Miłości i zadać im pytania związane z życiem błogosławionej założycielki ich zgromadzenia.

 
Szczególne zainteresowanie wzbudziło wystąpienie głównej archiwistki zgromadzenia, która z ramienia Misjonarek Miłości miała wgląd w postępy procesu beatyfikacyjnego bł. Matki Teresy. Przedstawiła ona biografię błogosławionej, najważniejsze momenty jej życia związane z powołaniem zakonnym i jego realizacją. Uczestnicy wieczoru zadawali liczne pytania dotyczące życia mistycznego błogosławionej, jej stosunku do innych religii i wyznań, kontaktów z własną rodziną, podróży do Rosji w 1988 r., cudów, które przypisano jej pośrednictwu po śmierci, oraz materialnych źródeł funkcjonowania zgromadzenia. Odpowiadając na ostatnie pytanie, siostry podkreśliły nadprzyrodzone pochodzenie źródeł ich utrzymania. „W pełni żyjemy na koszt Bożej Opatrzności, nie przyjmujemy żadnego dofinansowania ze strony państwa. Bóg zawsze daje to, czego potrzebujemy my i nasi biedni".

Na zakończenie siostra archiwistka pokazała film z wywiadem, jakiego udzieliła Matka Teresa irlandzkiej telewizji w 1972 r. Motto jej wypowiedzi brzmiało: „Żeby pomagać biednym, same powinniśmy być biedne, gdyż inaczej ich nie zrozumiemy. Ale nasza bieda jest rezultatem naszego wyboru".

W. Raiter, Moskwa

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda