Muzyka: Album „Oratorium Kalwaryjskie”

100226b.png W przededniu Świąt Wielkiej Nocy oraz 5. rocznicy śmierci sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II, pielgrzymi kalwaryjscy oraz miłośnicy twórczości Zbigniewa Książka i Bartłomieja Gliniaka, otrzymają upominek w postaci dwupłytowego albumu pt. "Oratorium Kalwaryjskie".

Płyta, na której znajdzie się 17 utworów jest zapisem koncertu, który odbył się 15 sierpnia 2009 roku, w Kalwarii Zebrzydowskiej, dla uczczenia wielu ważnych rocznic: 800-lecia istnienia zakonu franciszkańskiego, 400-lecia konsekracji kalwaryjskiej świątyni, 30-lecia I pielgrzymki Jana Pawła II do sanktuarium kalwaryjskiego i podniesienia kościoła do godności bazyliki mniejszej, 10-lecia wpisu sanktuarium na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Prapremiera monumentalnego dzieła, była artystycznym hołdem dla niezwykłego sanktuarium jakim jest "Polska Jerozolima" oraz muzycznym dziękczynieniem za święte życie Ojca Świętego Jana Pawła II, który szczególnie umiłował sanktuarium kalwaryjskie.W przededniu Świąt Wielkiej Nocy oraz 5. rocznicy śmierci sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II, pielgrzymi kalwaryjscy oraz miłośnicy twórczości Zbigniewa Książka i Bartłomieja Gliniaka, otrzymają upominek w postaci dwupłytowego albumu pt. "Oratorium Kalwaryjskie".

 
100226c.png

Oratorium Kalwaryjskie w formie poetyckiej opowiada o trzech niezwykłych osobach, które Bóg na przestrzeni wieków zsyłał na świat: Chrystus, św. Franciszek z Asyżu i Jan Paweł II. Wierzyli Oni, że miłością naprawią świat, że dobrem pokonają zło, że swoim cierpieniem zdejmą z naszych ramion ból, że modlitwą wybłagają przebaczenie dla ludzkości. Potrafili oni cieszyć się, śmiać i radować światem i ludźmi.

"Oddając do rąk miłośników muzyki dwupłytowy album pt. "Oratorium Kalwaryjskie", ojcowie bernardyni mają nadzieję, iż zostanie on przyjęty, jako zaproszenie do nawiedzenia kalwaryjskich ‚Dróżek’, przyczyni się do lepszego poznania miejsca, które tak bardzo umiłował Jan Paweł II oraz zachęci do zgłębiania wielkiej tajemnicy wiary, jaką Kalwaria kryje w sobie" – zachęca kustosz sanktuarium o. Damian Muskus OFM.

dm / red.

Na zdjęciach, premiera "Oratorium Kalwaryjskiego" koncert odbył się 15 sierpnia 2009 roku, w Kalwarii Zebrzydowskiej / fot. OFM Kalwaria Zebrzydowska.